Вітаємо з Днем народження професора Дитятковську Євгенію Михайлівну!

Якщо ви вдало оберете свій труд

та вкладете в нього свою душу,

то щастя само вас знайде.

25 лютого 2024 року колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Дніпровського державного медичного університету щиро вітає із славетним ювілеєм доктора медичних наук, професора Дитятковську Євгенію Михайлівну!

Є.М. Дитятковська народилася в Приморському краї в сім’ї інженера і літературознавця, але з дитинства мріяла про медицину. Тому, після переїзду батьків до Дніпропетровська і закінчення з золотою медаллю середньої школи, Євгенія Михайлівна одразу вступила до медичного інституту.

Під час навчання дівчина цікавилася різноманітними напрямками медицини, займалася науковою роботою в студентських гуртках, виступала з доповідями на студентських олімпіадах і, кінець-кінцем, зупинила свій погляд на відносно новій спеціальності – алергології, яка на той час набувала стрімкого розвитку.

Євгенія Михайлівна працювала лікарем-алергологом, сприяла становленню відділення алергології, яким невдовзі почала завідувати і перетворила його в 2018 році на Центр алергології — визначний лікувальний, консультативний та науково-педагогічного заклад, відомий не тільки в Україні, але й далеко за межами держави, де плідно працюють визначні професіонали, клініцисти, використовуються новітні технології лікування, йде обмін досвідом з провідними клініками України і світу, розроблюються нові напрямки обстеження та лікування пацієнтів. Центр алергології є навчальною базою для підготовки майбутніх лікарів та фахового удосконалення лікарів багатьох спеціальностей. В 1991 році до України за ініциативою Е. М. Дитятковської були завезені перші закордонні лікарські засоби, які були безкоштовними для хворих на алергію. Зусиллями Є.М. Дитятковської вкупі з міською владою і керівництвом лікарні та кожного співробітника створені найсучасніші умови для перебування пацієнтів, є сучасне обладнання, приміщення для відпочинку, конгресхол для проведення конференцій тощо, – все це зросло та зміцніло на очах у співробітників та відвідувачів і призвело до отримання Євгенією Михайлівною звання заслуженого лікаря України.

Весь цей час лікар Дитятковська Є.М. проводила наукові дослідження і почала писати кандидатську дисертацію, яку захистила в 1996 році і стала кандидатом медичних наук, а згодом, продовжуючі дослідження, підготувала і в 2013 році блискуче захистила дисертацію на наукову ступінь доктора медичних наук. Невдовзі Євгенії Михайлівні було присвоєне звання професора. Євгенія Михайлівна Дитятковська працює дуже плідно як науковець і це дозволяє їй зробити вагомий внесок у розвиток головних проблем сучасної медицини. Вона є автором більш ніж 150 друкованих праць, науково — методичних робіт, методичних рекомендацій для лікарів, співавтором монографій.

Поєднання теоретичних та суто клінічних знань надає молодій професорці змоги працювати на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, де тривалий час вона керує циклом алергології і клінічної імунології. Головною задачею професор Є.М. Дитятковська вважає підготовку кваліфікованих кадрів, саме тому при кафедрі були створені курси спеціалізації та тематичного удосконалення з фаху «Алергологія» для лікарів всіх спеціальностей.

Під керівництвом професор Є.М. Дитятковської плануються масштабні наукові теми, виконані та захищені дві дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 222 «Медицина».

Зважаючи на високий професіоналізм та значні наукові і практичні досягнення, Є.М. Дитятковська обрана Головою ради експертів Міністерства охорони здоров’я України за напрямом «Алергологічна допомога та імунологія», членом Медичної ради Української Федерації Професійних Медичних Об’єднань, з 2023 року призначена помічником-консультантом Міністра охорони здоров’я України. Евгенія Михайлівна — віце-президент і Член президіума Української асоціації алергологів та імунологів, з 2000 року дійсний член Європейської академії алергології та клінічної імунології, з 2022 року — Національний член Європейського респіраторного союзу, експерт з питань клінічної алергології міста Дніпра та Дніпропетровської області, член атестаційної комісії для лікарів-терапевтів, лікарів з терапевтичного фаху, сімейної медицини тощо.

Великою частиною життя Євгенії Михайлівни Дитятковської стала депутатська діяльність, вона є Депутатом VII та VIII скликань Дніпровської міської ради з 2015 року. Вона є Головою постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Завдяки її сприянню у Центральному районі міста постійно відбувається благоустрій (ремонти дахів, підвалів, оновлення асфальту тощо).

Є.М. Дитятковська справжній патріот України, в 2019 році разом із лікарями та депутатами Дніпровської міської ради відвідала зону ООС, щоб забезпечити бійців необхідними препаратами та надати консультації. Сьогодні, під час повномасштабного вторгнення країни – агресора до нашої держави, Євгенія Михайлівна і вся родина Дитятковських постійно допомагає та підтримує бійців на передовій, здійснює постійні консультації віськовослужбовців, надає безкоштовну лікарську допомогу.

За активну громадянську позицію, видатну правозахисну діяльність, вагомий внесок в розбудову держави і Дніпровського регіону, видатний лікар, доктор медичних наук, професор, громадський діяч Євгенія Михайлівна Дитятковська нагороджена численними подяками і нагородами. Вона є:

кавалером Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня (2004 р.), нагороджена медалями «За вірну службу рідному місту» (2003 р.), «За розвиток регіону» (2009 р.), «Операція об’єднаних Сил. За звитягу та вірність» (2020 р.), Золотим знаком ООН «За честь и достоинство» (2014 р.), медаллю імені І.П. Лернера за внесок у розвиток алергології у 2019 році.

Євгенія Михайлівна нагороджена почесною грамотою Кабінету Міністрів України в 2018 році, грамотою Міністерства охорони здоров’я України.

Нагороджена орденом «За оборону країни» (2015 р.), орденом “Патріот України” (2020 р.), почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «За заслуги перед Збройними Силами України» (2020 р.).

Дитятковська Є.М. є уповноваженим представником Міжнародного комітету по захисту прав людини (2020 р.).

Дитятковська Є.М. внесена у видання «Енциклопедія медичної освіти України» 26 листопада 2015 р. Київ. Сетрифікат № 129-15

Має Подяку «За незмінну повагу до України, активну підтримку та віру у Збройні Сили України. Патріотизм та незламний дух.» — 30.09.2022. Командир в/ч пп ВО927 полковник Дмитро Тітенко

Нагороджена почесною грамотою ВГО СГОУ «Народна Рада» за особистий вклад у розвиток охорони здоров’я, високий професіоналізм та самовіддане служіння Українському народу, героїзм під час вторгнення ворога в країну, участь у волонтерському русі, справжній патріотизм та непохитну любов до рідної Вітчизни у 2023 році.

Професор Є.М. Дитятковська – визначний професіонал, організатор охорони здоров’я, клініцист, вчений, приципова, відповідальна людина. Вона продовжила справу вчителів та стала прикладом та Вчителем для великої когорти медичних працівників. Творча натхненність підтримує її активну життєву позицію.

Євгенія Михайлівна – людина, яка все життя займається своєю улюбленою справою, наполегливий творчий труд поєднується із щасливим особистим життям. Вона — жінка у розквиті своєї жіночої краси та привабливості, має чудову творчу родину, виховала і пишається сином, який став дитячим лікарем, науковцем і викладачем. У дусі любові, творчості та відповідальності допомагає виховувати онуку, навчає її нести добро людям.

 Колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Дніпровського державного медичного університету щиро вітає професора Є.М. Дитятковську і бажає їй міцного здоров’я, енергії, миру, злагоди і добробуту родині, вірних друзів, відданих учнів, здійснення найкращих мрій і високих сподівань, наснаги та подальшого розквиту творчих сил на користь вітчизняної медицини та народу України.

 З повагою і любов’ю,

колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології

I

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *