ДРУЖНІЙ ПОДИХ СОНЯЧНОГО МАДРИДА

         Для наукової спільноти кафедр терапевтичного напряму нашої alma mater вже стало доброю традицією приймати участь у проведенні щорічних конгресів Європейського Респіраторного Товариства (ЄРТ). Зазначу, що ми їдемо туди щороку не лише як слухачі (а це надзвичайно цінно й необхідно для розширення світогляду будь-кого з науковців!), а, перш за все, як доповідачі результатів власних наукових досліджень. Попередньо тези наших робіт проходять неабиякий конкурс – їх рецензують по декілька разів, відбирають з тисячів, а потім ще й номінують на гранти. І ми щороку ті гранти отримуємо, адже у Європі нас хочуть чути, нас хочуть бачити, з нами хочуть спілкуватись.

         Цьогоріч конгрес ЄРТ проходив з 28 вересня по 2 жовтня у величній столиці Королівства Іспанія – найбільш сонячному місті Європи. Так-так, у Мадриді щороку налічується близько 250 сонячних днів! Тож вирушали ми з надією і сподіваннями на теплі й сонячні взаємини як з Іспанією, так і з усією респіраторною спільнотою світу. І в очікуваннях своїх не помилились!

Кафедрою внутрішньої медицини 1 на ЄРТ-2019 було представлено дев’ять доповідей (автори – член-кореспондент НАМН України, д. мед. н., професор Т.О.Перцева, завідувач кафедри, д. мед. н., професор Л.І.Конопкіна, доценти Т.В.Кірєєва, К.О.Бєлослудцева, Л.А.Ботвінікова, О.В.Фесенко, О.В.Мироненко, асистенти Б.О.Басіна, Д.С.Коваль, аспіранти М.А.Крихтіна та А.А.Бабенко). Наукові дослідження були присвячені особливостям діагностики та лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальну астму, негоспітальну пневмонію. Робота К.О.Бєлослудцевої і М.А.Крихтіної, виконана під керівництвом Т.О.Перцевої і присвячена тромбоутворенню при пневмонії, була відзначена грантом ЄРТ для молодих вчених.

Кафедрою професійних хвороб та клінічної імунології було представлено п’ять доповідей (автори – завідувач кафедри, д. мед. н., професор К.Ю.Гашинова, професори В.В.Родіонова й Є.М.Дитятковська, доцент В.В.Дмитриченко, асистент О.М.Коваленко, аспіранти К.С.Суська і О.О.Бойко). Робота професора К.Ю.Гашинової, присвячена діагностичній значущості біологічних маркерів при ХОЗЛ, отримала грант Lung Scientific Conference-2019.

Конгрес став доброю нагодою плідного спілкування наших науковців з провідними пульмонологами світу – професорами Франческом Блазі, Полом Кірхманом, Шамсах Казані, Петером Варком. Усі вони досить високо оцінили якість наукових досліджень, що виконуються у стінах нашої медичної академії, висловивши сподівання на обов’язкову зустріч уже наступного року. Отож, попереду у нас – нові наукові завдання, пошуки вирішення інколи зовсім нелегких задач та написання нових наукових праць.

До нових зустрічей у Відні на ЄРТ-2020!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *