Вітаємо з Днем народження професора Потабашного Валерія Аркадійовича

Вітаємо з ювілеєм!!!

На12 березня 2024 року свій ювілей святкує завідувач кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпровського державного медичного університету, доктор медичних наук, професор Потабашній Валерій Аркадійович.

Він розпочав свій шлях в медицині в Дніпропетровському базовому медичному училищі, яке закінчив з відзнакою у 1973 році. У цьому ж році був зарахований на 1 курс лікувального факультету Дніпропетровського медичного інституту, який закінчив також з відзнакою у 1979 році. Після закінчення інтернатури працював лікарем ординатором терапевтичного відділення 2-ї міської лікарні м.Кривого Рогу, проходив військову службу у лавах збройних сил на посаді лікаря. У Дніпропетровському медичному інституті Валерій Аркадійович працює з 1984 року і за чотири десятиліття пройшов шлях від клінічного ординатора, асистента, доцента до професора і завідувача кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини.
Потабашній В.А. у 1990 році захистив кандидатську дисертацію, у 2010 році — докторську дисертацію, які присвячені проблемі серцево-судинних захворювань з коморбідною респіраторною патологією, що особливо важливо для населення Криворізького гірничометалургійного регіону. У 1998 році Валерій Аркадійович проходив стажування з кардіології у Сполучених Штатах Америки, що сприяло подальшому розвитку його науково-педагогічної та клінічної діяльності.
Професор Потабашній Валерій Аркадійович — відомий вчений-терапевт не лише Україні, а й за кордоном, є автором понад 270 наукових праць, співавтором більше 10 монографій. Професор Потабашній В.А. є головним інвестигейтором центру міжнародних досліджень на базі КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2 КМР» в Європейському реєстрі EUROASPIRE IV і V (Європейське кардіологічне товариство) і Європейському реєстрі «Heart failure III» (Європейська асоціація фахівців з серцевої недостатності).
За останні 3 роки під керівництвом професора Потабашнього В.А. успішно захищено 2 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Він є членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертаційних робіт та членом редакційних колегій двох фахових наукометричних журналів, зареєстрованих в SCOPUS — «Медичні перспективи» і «Гастроентерологія».
Професор Потабашній В.А. — багатогранна особистість, яка власним прикладом веде за собою колектив кафедри. Багато енергії Валерій Аркадійович віддає післядипломній підготовці лікарських кадрів, його лекції з великою зацікавленістю слухають викладачі, лікарі-інтерни, слухачі циклів підвищення кваліфікації лікарів. Вони містять цінну інформацію про нові наукові досягнення в діагностиці та лікуванні хворих, результати міжнародних досліджень. А консультації пацієнтів, клінічні обходи і розбори та консиліуми за участю професора Потабашнього В.А. є прикладом високого професіоналізму і втіленням багаторічного досвіду. Незважаючи на нинішні буремні часи і війну продовжується тісна співпраця кафедри з лікарями не лише на клінічній базі КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2», а й інших лікувальних закладах міста. Фундаторами цієї співпраці були академік Коваленко Володимир Миколайович і професор Василенко Анатолій Митрофанович.
Свою науково-педагогічну і лікарську діяльність Потабашній В.А. успішно поєднує з активною громадською діяльністю. Він є членом правління Всеукраїнської асоціації кардіологів України, членом Президіуму асоціації аритмологів України, членом Американської асоціації серця, Європейського кардіологічного товариства та Європейської асоціації фахівців з серцевої недостатності, членом Президіуму асоціації сімейних лікарів Дніпропетровщини. Валерій Аркадійович очолює асоціацію лікарів-інтерністів Кривого Рогу (у складі Придніпровської асоціації лікарів-інтерністів) і є членом атестаційної комісії Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА з терапії, кардіології та сімейної медицини, членом Вченої ради Дніпровського державного медичного університету і Ради факультету післядипломної освіти. За активну і плідну працю та вагомий внесок в охорону здоров’я Криворіжжя Валерій Аркадійович нагороджений нагрудним знаком Криворізької міської ради «За заслуги перед містом» ІІ і ІІІ ступеня, а сьогодні І ступенем, грамотою Міністерства охорони здоров’я України. За заслуги в охороні здоров’я від НАМН України нагороджений медаллю імені академіка М.Д.Стражеска, ювілейною відзнакою Асоціації кардіологів України та відзнакою Криворізької Єпархії Української Православної Церкви.
У Валерія Аркадійовича дружна сім’я: дружина Олена Іванівна — філолог, надійний помічник та порадник, чудовий син, невістка та двоє онуків.
Колектив кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпровського державного медичного університету щиро вітає свого завідувача професора Потабашнього В.А. і бажає йому міцного здоров’я, особистого щастя, злагоди, родинного затишку та сімейного добробуту, здійснення всіх планів та сподівань, нових успішних ідей і перемог!

З повагою і вдячністю
колектив кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини Дніпровського державного медичного університету

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *