Засідання ГО «Придніпровська асоціація лікарів інтерністів». Листопад 2023 р.

22 листопада 2023 року в рамках продовження нашої з Вами роботи відбувся майстер клас «Від рекомендацій до клінічної практики: в фокусі — персоніфікація». Основна тематика була присвячена досвіду клінічної практики та персоніфікованого підходу до кожного окремого пацієнта, різномаїття перебігу захворювань та особливостей формування алгоритмів дій в умовах нестандартних підходів та оновлення клінічних рекомендацій.Відкривала майстер клас доповідь проф. О.О. Ханюков (зав. кафедри внутрішньої медицини 3 ДДМУ, м. Дніпро) » Пацієнт з артеріальною гіпертензією та коморбідною патологією: персоніфікований вибір лікування. Клінічний розбір». Наступною актуальною темою була профілактика тромбоемболічних ускладнень (на клінічному випадку внутрішньопорожнинного тромбозу серця у пацієнта з фібриляцією передсердь після перенесеної респіраторної інфекції SARS-CoV2). Цю доповідь увазі слухачів представив проф. О.В. Курята (зав. кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ, м. Дніпро). В продовженні роботи та персоніфікованого підходу був представлений портрет пацієнта з проблемами аноректальної зони в рамках алгоритмів надання допомоги. Актуальні питання висвітлила проф. І.Л. Височина (зав. кафедри сімейної медицини ФПО та пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ, м. Дніпро).

Основні синдромні прояви при онкогематологічних захворюваннях (на клінічних прикладах) в своїй доповіді представила проф. Т.П. Ніколаєнко-Камишова (професор кафедри сімейної медицини ФПО та пропедевтики внутрішньої медицини ДДМУ , м. Дніпро).  Важливою тематикою, яка має загострену актуальність в сучасних умовах була доповідь проф. О.В. Куряти (зав. кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ, м. Дніпро) — «Стрес та захворювання серцево-судинної системи в умовах військового часу: клінічні випадки». Питання зміни акцентів антиішемічної терапії в сучасних рекомендаціях з лікування ХІХС висвітлива проф. О.А. Коваль (професор кафедри внутрішньої медицини 3 ДДМУ, м. Дніпро).

Основні форми стеатотичної хвороби печінки в клінічних прикладах та стратегії варіантів дій були представлені в доповіді проф. О.Ю. Філіппової (професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ, м. Дніпро). Професор Н.С. Михайловська (зав. кафедри загальної практики сімейної медицини та внутрішніх хвороб ЗДМФУ, м. Запоріжжя) представила увазі слухачів доповідь «Стратегії лікування артеріальної гіпертензії – уніфікування vs персоніфікований підхід (клінічні випадки)». «Ідіопатичні запальні міопатії: диференційна діагносика (розбір клінічного випадку)» доповідь, що висвітлила актуальні питання ревматологічного профілюPhD. В.В. Семеновим (кафедра внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ, м. Дніпро).  Розбір клінічного випадку, пов’язаного з болем у спині та проговорення основних можливих причин обговорила зі слухачами к.мед.н. Л.А. Терещенко (лікар-невролог вищої категорії, м. Дніпро). Головний позаштатний спеціаліст за напрямком «Ревматологія» Т.К. Лисунець (м. Дніпро) представила увазі слухачів доповідь «Системні васкуліти. Номенклатура. Covid 19 асоційований васкуліт на клінічних прикладах». 

Шановні колеги! Дякуємо всім за участь! Ми продовжимо створення наукового дискурсу за мультидисциплінарними напрямками роботи і будемо чекати на Вас у грудні!

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *