Вітаємо з Днем народження академіка НАМН України, д.мед.н., професора Перцеву Тетяну Олексіївну!

26 березня відзначає свій День народження голова Громадської організації «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів», академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Перцева Тетяна Олексіївна. 

Шановна Тетяно Олексіївно! Громадська організація «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів» вітає Вас зі святом! Прийміть наші щірі вітання з нагоди Вашого Дня народження! Бажаємо Вам міцного здоров’я, натхнення, нових здобутків, здійснення професійних планів та творчих задумів! Нехай кожний день буде сповнений вірою, теплом, щирими емоціями та родинним затишком! Миру та спокою в душі!

 

Ректор Дніпровського державного медичного університету, академік НАМН України, доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини 1. Заслужений працівник народної освіти України (1998 р.), відмінник охорони здоров’я України (1986 р.), неодноразово була відзначена почесними грамотами МОЗ України, Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, має відзнаку за розвиток міста Дніпропетровська, нагороджена пам’ятною медаллю «За заслуги перед містом» та медаллю Князя Володимира, має почесну Державну нагороду – Орден княгині Ольги ІІІ ступеня (2017 р.). У 2003 р. Тетяна Олексіївна обрана членом-кореспондентом НАМН України за спеціальністю «терапія». У 2021 р. — обрана академіком НАМН України за спеціальністю терапія.

Основний напрям наукової діяльності – пульмонологія. Тетяна Олексіївна брала активну участь у розробці українських консенсусів з діагностики та лікування бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, пневмонії. Багаторічний досвід, як провідного вченого у галузі пульмонології, допоміг створити потужну школу респіраторно медицини. Інші наукові напрями, були присвячені питанням внутрішньої медицини.

У 1975 році Тетяна Олексіївна закінчила з відзнакою лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту. З 1980 до 1983 року – клінічний ординатор, потім – асистент, а з 1988 року – доцент кафедри госпітальної терапії № 1. У 1984 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: «Гемосорбція у комплексному лікуванні хворих на тяжку форму інфекційної бронхіальної астми та астматичним статусом». У 1992 році захистила докторську дисертацію за темою: «Клінікодіагностичні та терапевтичні аспекти ураження еритроцитарних мембран у хворих з хронічним бронхітом». З 1992 року – завідувач кафедри факультетської терапії та ендокринології (згодом вона була реорганізована на кафедру внутрішньої медицини 1). У 1993 році присвоєно вчене звання професора. У 1992–1993 рр. – декан медичного факультету, з 1993 р. – другий проректор з навчальної роботи, з 1996 р. – проректор з навчально-виховної роботи, а з 2004 по 2017 р. – перший проректор вузу.  З 2016 року обіймає посаду ректора Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України». 

Т.О. Перцева – член ВАК України, голова Громадської організації «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів», член Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Українського товариства алергологів, була секретарем клінічної групи Європейського респіраторного товариства та національним делегатом від України, член редакційних рад і колегій 7 фахових журналів. Багаторазовий лауреат золотих, срібних та бронзових грантів Європейського респіраторного товариств.

Ваш шлях сповнений відповідальністю, високим професіоналізмом, науковими здобутками та мистетством відданості обраній справі! 

Тетяно Олексіївно! Бажаємо Вам мирного неба, щасливого і успішного шляху професійної діяльності, відкритих доріг та чудових можливостей в житті,  радісних подій, неймовірних сил і доброго здоров’я!

З повагою до Вас члени ГО «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів»!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *