Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини»

Основною мотивацією професійного самовдосконалення в медицині є прагнення досягти неймовірних вершин особистих звершень, що потребує створення можливості для взаємодії фахівців різних напрямків з багаторічним досвідом. Вже традиційно в травні розпочала свою роботу чергову щорічна, конференція, яка присвячена актуальним питанням внутрішньої медицини.

Натхненням для цьогорічної конференції стали життєрадісні, надихаючі соняшники, що вкривають собою поля нашої Придніпровщини. Саме ці квіти відображені на картині видатної української художниці Катерини Білокур, що підкорила серце своєю майстерністю самого
Пабло Пікассо.

В цьому році ми приймаємо виклик і  змінюємо підхід, що обумовлено поширенням пандемії COVID 19. Ми не маємо можливості бачити один одного особисто, однак формат онлайн-зустрічі дозволяє розширити нашу аудиторію — наша конференція транслюється разом з Україною на Білорусь, Казахстан та Республіку Молдову.

Перший день конференції, 20 травня 2020 року, відкривала доповідь Тетяни Олексіївни Перцевої, що була присвячена діагностиці і лікуванню пневмоній в умовах пандемії COVID 19. В секції «Захворювання респіраторної системи – нові виклики століття: у фокусі COVID 19» актуальні питання можливосте парадоксів в терапії бронхіальної астми та нові підходи до діагностики та лікування ХОЗЛ були висвітлені Євгенією Михайлівною Дитятковською, Людмилою Іванівною Конопкіною. Наші іноземні колеги професор Олів’є Брюєр з м. Льєж, Бельгія, професор Микола Федорович Сорока з м. Мінськ, Республіки Білорусь представили доповіді, присвячені сучасним алгоритмам лікування остеоартриту згідно рекомендацій ESCEO 2019. Гастроентерологічну секцію розпочав професор Степанов Юрій Миронович, його доповідь була присвячена механізмам формування та оптимізації лікування неалкогольної жирової хвороби печінки, продовжила секцію «Сучасна гастроентерологія» професор Цуркан Світлана Іванівна з м. Кишинів, Республіки Молдова, що висвітлила питання підходів до діагностики та лікування порушень травлення. Актуальні питання лікування цукрового діабету були представлені у доповіді Перцевої Наталі Олегівни. У секції «Системні захворювання сполучної тканини» обговорювалися сучасні стратегії діагностики та лікування, особливості медико-соціальної експертизи, особливості ведення пацієнтів сімейними лікарями професором Олександра Вікторовича Куряти, експерта ДОЗ ДОДА за напрямком «Ревматологія» Лисунець Тетяни Корніївни, професора Борисивої Інни Станіславівни, Семенова Віктора Вікторовича. Актуальні питання нефрології представили Фролова Євгенія Олександрівна та Хомяк Наталія Володимирівна.

Другий день, 21-го травня 2020 року, міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання внутрішньої медицини», був присвячений питанням коморбідності у внутрішній медицині, серцево-судинним захворюванням та окремим аспектам ведення хворих в медичній практиці.

Відкривала секцію доповідь професора Філіппової О.Ю., що висвітлювала питання фармакотерапії кислотозалежних захворювань в загальній медичній практиці, професор Курята О.В.  представив доповіді, щодо раціонального підходу до лікування остеоартриту в умовах коморбідності та персоніфікованого підходу до лікування артеріальної гіпертензії. Доповідь професора Колесник Т.В. була присвячена визначенню ролі бета-блокаторів у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Коморбідность у хворого з кислото-залежними захворюваннями обговорювалась у доповіді професора Ханюкова О.О.  Секцію серцево-судинних захворювань розширеним поглядом на патогенез та лікування ішемії міокарда розпочала професор Коваль О.А. Продовжив програму наш гість із Запоріжжя професор Лашкул Д.А., що розглянув питання спадкоємності менеджменту пацієнтів з ХСН зі зниженою фракцією викиду згідно міжнародних рекомендацій. Питанням ІХС в умовах коморбідності були присвячені доповіді професора Ханюкова О.О. та професора Потабашнього В.А. Доцент Кушнір Ю.С. висвітлила питання міокардиту та ураження міокарда при вірусних інфекціях та COVID 19. Доцент Юдіна Т.В. представила алгоритм дій, якщо на прийомі пацієнт з хронічним порушенням мозкового кровообігу.

Друге пленарне засідання розпочав професор Разумний Р.В. Актуальні питання внутрішньої медицини були представлені у доповідях професора Височиної І.Л., доцента Колісник Н.С. та експерта ДОЗ ДОДА за напрямом «Ревматологія» Лисунець Т.К.

Завершальним акцентом нашої конференції був тренінг з опанування практичними навичками. Свої майстер-класи представили професори Потабащній В.А., Ханюков О.О., Конопкіна Л.І., Гашинова К.Ю., Колесник Т.В., Перцева Н.О., д.мед.н. Ніколаєнко-Камишова Т.П. та Лисунець Т.К.

Ми завжди будемо відкритими до взаємодії та співпраці, обговорення випадків реальної клінічної практики та створюватимемо можливості обміну досвідом з провідними фахівцями-науковцями. Адже, запорука успіху нашої медицини – це безупинний рух вперед до підвищення своїх кваліфікаційних можливостей, що стає запорукою громадського здоров’я та подовжує життя кожного окремого пацієнта.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *